Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista riven svartstämplad emmental ost 150g
Alla Kotimaista produkterUngefär2,85 €
Vertailuhinta 19,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Riven ost av svartstämplad emmentaler. Laktosfri.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Pastöriserad MJÖLK (urspung: Finland), syrningskultur, salt, mikrobiellt ystenzym, konserveringsmedel (kaliumnitrat).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Kuusamon Juusto Oy
EAN
6414893386945
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Hållbar i oöppnad förpackning vid +2 - +8 ⁰C minst till bäst före datumet
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 640 kJ / 395 kcal |
| Fett | 31 g |
| - varav mättat fett | 20 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 29 g |
| Salt | 0,70 g |
| Kalcium | 1 000 mg |
| Natrium | 0,3 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

