Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Tunn kokt skinkpålägg. Glutenfri. Kötthalt 85 %.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinskinka (Finland), vatten, joderat salt, dextros, stabiliseringsmedel (E 450), antioxidationsmedel (E 301), konserveringsmedel (E 250)
Kontaktuppgifter
Pohjanmaan Ruoka
PL 900, 60550 Nurmo
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6414893502055
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 424 kJ / 101 kcal |
| Fett | 3,2 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

