Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista Tunt Basturökt Pålägg av Gris 200g
Alla Kotimaista produkterUngefär2,35 €
Vertailuhinta 11,75 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Rökt tunn skinkprodukt. Kötthalt 72 %. Glutenfri.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinskinka (Finland), vatten, stabiliseringsmedel (E 1420, E 450), joderat salt, förtjockningsmedel (E 407a, E 415), dextros, antioxidationsmedel (E 301), aromer, konserveringsmedel (E 250), rökarom
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6438460356087
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 401 kJ / 95 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 2,3 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

