Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista rödstämplad Emmental ost 500 g
Alla Kotimaista produkterUngefär8,09 €
Vertailuhinta 16,18 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista rödstämplad Emmental ost ger en utmärkt smak till brödet men är också väl lämpad för matlagning.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Pastöriserad MJÖLK (ursbrung: Finland), syrningskultur, salt, konserveringsmedel (kaliumnitrat).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Kuusamon Juusto Oy
EAN
6414891802249
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +8 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 600 kJ / 390 kcal |
| Fett | 30 g |
| - varav mättat fett | 17 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 29 g |
| Salt | 0,60 g |
| Kalcium | 1 000 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sisääntulokäytävä a Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

