Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista kringlor är traditionella, mjuka kringlor som smakar gott som de är med kaffe eller te. Delade kringlor kan rostas krispiga och fyllas med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, socker, rapsolja, havssalt, torrjäst, mjölbehandlingsmedel (E 300), konserveringsmedel (E 282). Kan innehålla spår av mjölk.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Keski Company Oy Ab
EAN
6415712350550
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARAS torrt och i rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 430 kJ / 341 kcal |
| Fett | 7,5 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 58 g |
| - varav sockerarter | 7,4 g |
| Protein | 8,9 g |
| Salt | 0,96 g |
| Fiber | 3,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 10 mg |

