Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista potatisklyftor med rosmarin-olivolja 450 g , Djupfryst
Alla Kotimaista produkterUngefär1,85 €
Vertailuhinta 4,11 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Potatisklyftor med skal med rosmarin och olivolja 450 g, djupfryst produkt.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis, vegetabilisk olja (rapsolja, 3, 5%), olivolja, 0, 55%, 0, 3% av rosmarin, salt 0, 3%
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Pohjolan Peruna Oy
EAN
6414893149199
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I frystemperatur (-18 grader) eller kallare. Upptinad produkt får inte frysas på nytt.
Bruksanvisning
Upptinad produkt får inte frysas på nytt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 590 kJ / 140 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 1,5 g |
| Salt | 0,31 g |
| Natrium | 0,2 g |
| Vitamin C | 9,6 mg |
| Vitamin C | 9,6 mg |

