Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista Rye Chips Sourcream & Onion 150g
Alla Kotimaista produkterUngefär2,19 €
Vertailuhinta 14,60 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Torkad rågchips smaksatt med gräddfil och lök. Fiberrik 17%. Låg laktoshalt.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg
Ingredienser
FullkornsRÅGmjöl 79 %, solrosolja, kryddblandning [maltodextrin, salt, druvssocker, torkad lök, naturlig arom, jästpulver, torkad persilja, jästextrakt, gräddfilpulver (MJÖLK), surhetsreglerande medel (E 270, E 327), torkad vitlök, antioxidationsmedel (E 392)], vatten, jäst. KAN INNEHÅLLA SPÅR AV SESAMFRÖN.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lantmännen Cerealia Oy
EAN
6438574254224
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och mörkt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 671 kJ / 399 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 55 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 17 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

