Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Rökt matkorv i naturtarm. Glutenfri. Kötthalt 58 %.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
griskött (Finland), vatten, potatismjöl, joderat salt, potatisfiber, stabiliseringsmedel (E 450), dextros, kryddor, antioxidationsmedel (E 301), maltodextrin (majs), aromer, konserveringsmedel (E 250), naturtam (av svin)
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6414893501836
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 942 kJ / 227 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 6,5 g |
| Kolhydrat | 8,7 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 2,00 g |
| Kalcium | 6 mg |
| Kalium | 148 mg |
| Fosfor | 187 mg |


