Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Individuellt förpackade smältostskivor med röksmak, 18 % fett. Låg laktoshalt.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
RÖKT OST OCH OST [MJÖLK (ursprung: Finland), syrningskultur, salt, mikrobiellt ystenzym, surhetsreglerande medel (E509), konserveringsmedel (E252)], vatten, smältsalter (E452, E339), SMÖR (ursprung: Finland), VASSLEPROTEINPULVER (ursprung: Finland), konserveringsmedel (E200).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Kuusamon Juusto Oy
EAN
6414891802577
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Hållbar i oöppnad förpackning vid +2 - +8 ⁰C minst till bäst före datumet.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 008 kJ / 242 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 0,1 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 2,50 g |
| Kalcium | 660 mg |
| Natrium | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sisääntulokäytävä a Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

