Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista Fyllig smältost i skivor 200g
Alla Kotimaista produkterUngefär2,69 €
Vertailuhinta 13,45 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Individuellt förpackade smältostskivor. Laktosfri.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
MAASDAM- OCH EMMENTALOST, OST [MJÖLK (ursprung: Finland), syrningskultur, salt, mikrobiellt ystenzym, surhetsreglerande medel (E509), konserveringsmedel (E252)], vatten, smältsalter (E452, E339), konserveringsmedel (E200).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Kuusamon Juusto Oy
EAN
6414893386891
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +8 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 150 kJ / 270 kcal |
| Fett | 21 g |
| - varav mättat fett | 14 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 2,10 g |
| Kalcium | 700 mg |
| Natrium | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sisääntulokäytävä a Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

