Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kymppi grönsaksärtsoppa 435 g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ärt, Morot
Ingredienser
Vatten, finska ärter 27 %, finsk morot 10 %, torkad lök, salt, mejram, rosmarin.
Kontaktuppgifter
Kymppi-Maukkaat Oy
Ilomäentie 25 37800 AKAA
https://www.kymppi.fi
EAN
6420260850803
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad i rumstemperatur.
Bruksanvisning
Töm burkens innehåll i en kastrull. Tillsätt ca ½ burk vatten. Låtsoppan koka upp och rör om hela tiden. Om du vill kan du smaksättä soppan med t. ex senap, örter eller finhackad lök.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 270 kJ / 64 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 9 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

