Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kymppi Ärtsoppa med rökt skinka 435g helkonserv
Alla Kymppi produkterUngefär2,28 €
Vertailuhinta 5,24 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kymppi Ärtsoppa med rökt skinka 435g helkonserv
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, finska ärter, finsk rökt skinka produkt 5 % (svinkött 3, 6 % Finland, vatten, salt, maltodextrin), finskt svinkött 5 %, salt, torkad lök, mejram.
Kontaktuppgifter
Kymppi-Maukkaat Oy
Ilomäentie 25 37800 AKAA
https://www.kymppi.fi
EAN
6420260850551
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad i rumstemperatur.
Bruksanvisning
Tillsätt ½ burk vatten, rör om ordentligt och värm upp till kokpunkten.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 310 kJ / 74 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 8 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 3,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

