Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kymppi kvarg-smördeg 400 g, för salta eller söta bakverk, djupfryst
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Vete
Ingredienser
Laktosfritt SMÖR (Finland), VETEmjöl, laktosfri MJÖLKkvarg (Finland), HAVREkli, socker, VETEGLUTEN, jäsningmedel (E500ii, E450i, stärkelse), salt.
Kontaktuppgifter
Kymppi-Maukkaat Oy
Ilomäentie 25 37800 AKAA
https://www.kymppi.fi
EAN
6420260823319
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Produkten förvaras i frystemperatur (-18 °C eller kallare) fram till den dag som är angiven på förpackningen. Får inte frysas ner igen efer upptining.
Bruksanvisning
Upptining i rumstemperatur ca 1 timme eller i kyllskåp ca 4 timmar. För salta eller söta bakverk.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 639 kJ / 394 kcal |
| Fett | 28 g |
| - varav mättat fett | 16 g |
| Kolhydrat | 26 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 8,5 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 2,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


