Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Lapin Lumous kylmäsavukirjolohitartar 140g
Alla Kala-Lappi produkterUngefär4,98 €
Vertailuhinta 35,57 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Låt Lappis Lumous glädja dina smaklökar och ge dig en unik, utsökt smakupplevelse som smälter i munnen. Lappis Lumous innehåller rikligt med äkta…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar, Mjölk
Ingredienser
Kallrökt odlat REGNBÅGSLAX 45% (Oncorhynchus mykiss), smetana (bl.a. GRÄDDE), FÄRSKOST, rödlök, honung, citron, havssalt.
Kontaktuppgifter
Kala-Lappi Oy
Kapteeninväylä 7, 70900 Toivala
info@kalalappi.fi, https://www.kalalappi.fi
EAN
6405885999403
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: 0 -+ 3 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 028 kJ / 245 kcal |
| Fett | 21,4 g |
| - varav mättat fett | 11,9 g |
| Kolhydrat | 2 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 11,6 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

