Laddar

Lapin Rökt potatissallad med kallrökt lax 230g
Alla Lapin produkterInformation
Information
Lappis kallrökta lax är salladens smakrika krona som förenar rökighet och krämighet till en perfekt helhet. Passar utmärkt både till vardag och fest.
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Fiskar, Mjölk, Senap
Ingredienser
Rökt potatis 40%, kallrökt REGNBÅGSLAX och LAX 17 % (inkl. havssalt), majonnäs [rapsolja, vatten, ÄGG och ÄGGULA, spritättika, socker, salt, citronjuicecentrat, förtjockningsmedel (E415), konserveringsmedel (E202, E211), aromer, antioxidationsmedel (E385)], CRÈME FRAICHE [GRÄDDE, modifierad majsstärkelse, förtjockningsmedel (E412), syrningskultur], kryddgurka [gurka, vatten, salt, socker, ättika, konserveringsmedel (E211), kryddor (vitlök, dill, vinbärsblad), aromer, sötningsmedel (E954)], rödlök, SENAP [vatten, SENAPSFRÖ, ättika, salt, syra (E330), konserveringsmedel (E224)], citronjuice.
Kontaktuppgifter
Kala-Lappi Oy
Kapteeninväylä 7, 70900 Toivala
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: 0 -+ 3 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 863 kJ / 208 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 3,3 g |
| Kolhydrat | 7,8 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 4,9 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

