Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Le Sirop de MONIN Karamell smaksirap 25cl sockerfri
Alla Le Concentré de MONIN produkterUngefär7,89 €
Vertailuhinta 31,56 €/l
Information
Information
Karamell är en av de mest älskade smakerna i kaffevärlden och MONIN Sugar Free Caramel Flavor Syrup erbjuder all den välbekanta läckerheten utan…
Tillverkningsland
Frankrike
Ingredienser
Vatten, bulkmedel: polydextros, naturlig arom, förtjockningsmedel: cellulosagummi, sötningsmedel: sukralos, acesulfam K, syra: vinsyrasyra (L(+)-), färg: E150a, konserveringsmedel: kaliumsorbat, natriumbensoat.
Kontaktuppgifter
Tillverkare
GEORGES MONIN SAS
3 Rue Georges Monin BP 25, 18001 Bourges Cedex, France
Importör
Oy T.R.Björkbom Trading Ab
Veneentekijäntie 8, 00210 Helsinki
EAN
3052911286797
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 13 kJ / 56 kcal |
| Fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,15 g |
| Fiber | 9,8 g |
| Natrium | 61,4 mg |


