Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Leader Barebar dadel bar dadel-cashewnöt 40g
Alla Leader produkterUngefär1,28 €
Vertailuhinta 32,00 €/kg
Information
Information
Dessa läckra och helt naturliga mellanmålsbarer är framställda av de finaste ingredienser: bär, frukter och nötter. Den passar även den som följer…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Cashewnötter
Ingredienser
Dadlar 60 %, (icke-eu) CASHEWNÖTTER 40 % (icke-eu), extract av citronmelissblad.
Kontaktuppgifter
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa
Tillverkare
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa
EAN
6430051511639
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 614 kJ / 386 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 3,1 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 36 g |
| Protein | 8,4 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 9,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

