Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Leader BareBar dadelbar dadel och blåbär 40 g
Alla Barebar produkterUngefär1,28 €
Vertailuhinta 32,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Dessa läckra och helt naturliga mellanmålsbarer är framställda av de finaste ingredienser: bär, frukter och nötter. Den passar även den som följer…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Sojabönor, Mandlar
Ingredienser
Dadel (ursprung: icke-eu), MANDEL, blåbärpulver 11% (ursprung: eu och icke-eu), äppeljuice koncentrat, rosmarinextrakt.
Kontaktuppgifter
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa
feedback@leader.fi, https://www.leader.fi
Tillverkare
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa
feedback@leader.fi, https://www.leader.fi
EAN
6430067845360
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
På torr, sval plats
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 375 kJ / 328 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 43 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 0,08 g |
| Fiber | 11 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

