Laddar

Leader Performance Protein Nutmix proteinbar med nötter 61 g
Alla Leader Performance produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Leader Performance Protein Nutmix-stängerna innehåller mycket protein (20 g/stång) utan något tillsatt socker. I smaken Nutmix förenas blandade…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sojabönor, Laktos, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Pekannöt
Ingredienser
Sötningsmedel (maltitol, sukralos), löslig kostfiber (polydextros), MJÖLKproteiner 15% (eu), överdrag med mörkchokladsmak (sötningsmedel (maltitol), vegetabiliskt fett (palm, palmkärna, shea), fettreducerat kakaopulver*, emulgeringsmedel (lecitiner)), SOJAproteinisolat, hydrolyseratkollagen, nötter 6% (eu och icke-eu) (JORDNÖTTER, CASHEWNÖTTER, HASSELNÖTTER), fultighetsbevarande medel (glycerol), fettreducerat kakaopulver*, kakaosmör, rybsolja, tapiokastärkelse, emulgeringsmedel (lecitiner), aromer, salt, naturlig arom. *Rainforest Alliance-certifierad/-sertifisert/-certificeret. Kan innehålla spår av andra nötter.
Kontaktuppgifter
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa, Finland
https://www.leader.fi/feedback, https://www.leader.fi
EAN
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 469 kJ / 352 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 6,5 g |
| Kolhydrat | 28 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 32 g |
| Salt | 0,53 g |
| Fiber | 12 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |

