Laddar

Leader Performance Reco protein-kolhydratpulver jordgubbssmakande 800 g
Alla Leader produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Leader Performance Reco Strawberry är ett enkelt och snabbt sätt att ge din kropp energi och byggstenar efter ett träningspass. Den innehåller den…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Sojabönor
Ingredienser
Vassleproteinisolat (av MJÖLK, ursprung: UK), dextros (majs), maltodextrin (majs), kreatinmonohydrat, modifierad stärkelse (majs), L-glutamin, psylliumpulver, L-leucin, MCT vegetabiliskt fettpulver (medellånga fettsyrakedjor), aromer, färgämnen (rödbeta färg), salt, kakao, emulgeringsmedel (lecitin), sötningsmedel (sukralos).
Kontaktuppgifter
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa
feedback@leader.fi, https://www.leader.fi
Tillverkare
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa
feedback@leader.fi, https://www.leader.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Blanda en portion 63 g (≈ 1,25 dl) i 2-4 dl vatten, mjölk eller saft 1-3 gånger dagligen. Skaka om i shaker eller blanda med visp eller blender. Produkten är avsedd för vuxna som utövar högintensiv träning. Avnjut drycken genast efter träningspasset eller påbörja intagandet en halv timme före träningspasset, drick medan träningspasset pågår och resten efter träningspasset. Drycken lämpar sig också som mellanmål. Protein bidrar till att öka muskelmassan. Främjar mångsidig och balanserad kost samt hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 551 kJ / 371 kcal |
| Fett | 0,8 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 40 g |
| - varav sockerarter | 20 g |
| Protein | 49 g |
| Salt | 53,00 g |
| Kalcium | 212 mg |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1,1 g |

