Laddar

Leader Performance Soy Chocolate sojaproteindryckspulver 500 g
Alla Leader produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Chokladsmakande Leader Performance Soy Protein Chocolate -proteinpulvret är den absoluta eliten av sojaproteiner, framställt av sojaisolat. Soja är…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Sojabönor
Ingredienser
SOJA-proteinisolat 90 % (icke-EU), fettreducerat kakaopulver 8 %, arom, salt, sötningsmedel (sukralos), naturlig arom. Kan innehålla spår av mjölk.
Kontaktuppgifter
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa, Finland
https://leader.fi/feedback, https://www.leader.fi
Tillverkare
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa, Finland
https://leader.fi/feedback, https://www.leader.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Häll en dos 30 g (2/3 dl) pulver i en shaker. Tillsätt 3,5 dl vatten eller jus och skaka ordentligt. Låt drycken dra i ca 2 min och skaka igen strax före konsumtion. Du kan också blanda pulvret med en mixer eller en visp. Drick 1–3 portioner per dag som en del av en måltid, som mellanmål eller direkt efter träning. Lämplig som ett dagligt proteintillskott för idrottare och motionärer.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 519 kJ / 358 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 4,5 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 81 g |
| Salt | 3,30 g |
| Fiber | 2,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

