Laddar

Leader Performance Super Hydrate Sport drink sportdryckpulver smaksatt med citrus 500 g
Alla Leader produkterInformation
Information
Leader Performance Super Hydrate Sport drink sportdryckpulver smaksatt med citrus 500 g
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Sojabönor
Ingredienser
Isomaltulos* 30% (eu), maltodextrin (varav Cluster dextrin® 52%), fruktos, apelsinjuicekoncentrat, natriumcitrat, L-leucin, äppelsyra, magnesiumcitrat, havssalt (Guérande), kaliumcitrat, aromer, C-vitamin, färgämne (curcumin), fettreducerat kakaopulver, sötningsmedel (sucralos). *Källa till glukos och fruktos.
Kontaktuppgifter
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa
feedback@leader.fi, https://www.leader.fi
Tillverkare
Leader Foods Oy
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa
feedback@leader.fi, https://www.leader.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Fördela 1 mätsked (33 g= ~ 0,55 dl) pulver och 500 ml kallt vatten i en dricksflaska. Var noga med att dricka totalt 2 liter vatten om dagen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 96 kJ / 23 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 5,5 g |
| - varav sockerarter | 2,8 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,10 g |
| Kalium | 11 mg |
| Magnesium | 8,8 mg |
| Vitamin C | 10 mg |

