Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Frukt och salmiak i varje tugga! I denna mörka blandnings tassformade godis finns det fruktig smak utöver salmiaken, antingen som appelsin, äppel…
Tillverkningsland
Nederländerna
Ingredienser
socker, glukossirap, modifierad stärkelse, gelatin, fuktighetsbevarande medel (sorbitoler), lakritsextrakt, syra (citronsyra), ammoniumklorid (=salmiak), salt, surhetsreglerande medel (natriumcitrater), naturliga aromer, arom, koncentrat från (svart morot), färgämnen (vegetabiliskt kol, paprikaextrakt, klorofyllinkopparkomplex).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256912867
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bör inte förvaras över 25°C.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 443 kJ / 340 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 82 g |
| - varav sockerarter | 63 g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0,51 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 361 kJ / 85 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 16 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,13 g |

