Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
En flock av frukt och salmiak! En färgrann blandning av hallon, persika, appelsin och äppelsmakande fruktgodis samt lagom stark salmiak. Kombinera…
Tillverkningsland
Nederländerna
Ingredienser
socker, glukossirap, glukos-fruktossirap, stärkelse, ammoniumklorid (=salmiak), syra (citronsyra), lakritsextrakt, karamelliserat socker, surhetsreglerande medel (natriumcitrater), naturliga aromer, vegetabiliska oljor (kokos, raps), koncentrat från (svart morot), ytbehandlingsmedel (karnaubavax), färgämnen (paprikaextrakt, kurkumin, klorofyllinkopparkomplex).
Kontaktuppgifter
Cloetta Suomi Oy
PL 406, 20101 Turku
EAN
6420256912874
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt.
Bruksanvisning
Blandningsförhållandet kan variera. Kontrollera alltid produktinformationen även från förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 464 kJ / 345 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 85 g |
| - varav sockerarter | 62 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,18 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 366 kJ / 86 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 16 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,05 g |

