Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Traditionellt, lättillgängligt skivat grovbröd som passar alla åldrar och kan avnjutas från morgon till kväll. Bakat med inhemska spannmål.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl (Finland), vatten, VETEkross 5.4%, laktosfrimargarin (vegetabilisk olja (raps), vatten, salt, arom), socker, joderat salt, hiiva, mjölbehandlingsmedel E300
EAN
6409770014608
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 122 kJ / 268 kcal |
| Fett | 2,7 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 49 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 8,5 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 4,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

