Laddar

Information
Information
Ta klivet in i en annorlunda brödkultur och upptäck Liba Bröds oändliga variationsmöjligheter – gör en wrap, en tunnbrödsrulle, en pizza eller varför…
Tillverkningsland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, socker, jäst, salt, KORNMALTMJÖL.
Kontaktuppgifter
Liba Bröd
Lärje Stationsgatan 1, 41502 Göteborg
0207 530 620, myyntipalvelu@europicnic.fi
Tillverkare
Liba Bröd
Lärje Stationsgatan 1, 41502 Göteborg
0207 530 620, myyntipalvelu@europicnic.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Från tillverkningsdatum: 8 månader i frys (-18 °C eller kallare), 5 dagar i rumstemperatur. Får ej frysas in igen efter upptining.
Bruksanvisning
Tina produkterna i rumstemperatur. Tina i en kartong i cirka 12 timmar och för en enskild påse i cirka 1 timme. Markera bäst före-datum separat för den tinade produkten, 5 dagar efter upptining. Upptinad produkt får inte frysas in igen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 150 kJ / 280 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 56 g |
| - varav sockerarter | 3,3 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

