Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Linkosuo Osttoast 450g
Ungefär2,79 €
Vertailuhinta 6,20 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Laktosfri
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, OST (6, 5%), vegetabilisk olja (ryps och raps i variarande proportioner), salt, VETEPROTEIN, jäst, brödförbättrare (emulgeringsmedel E481), konserveringsmedel E282 .
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
Tillverkare
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400007098
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 200 kJ / 284 kcal |
| Fett | 5,4 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 47 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

