Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den alltid lika läckra sour cream är en favorit bland havrecrispfans - sedan 2018. På Linkosuo ville vi utveckla en produkt som kombinerar den mjuka…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
HAVREMJÖL 73 %, kryddblandning [maltodextrin, lök, socker, jästextrakt, surhetsreglerande medel (mjölksyra, citronsyra), persilja, vitlök, naturliga aromer, kryddextrakt (lök)], vegetabilisk olja (ryps eller raps i varierande proportion), vatten, potatisstärkelse, sirap, vegetabilisk fiber (psyllium), jäst, salt. Kan innehålla spår av vete, råg och mjölk.
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400004028
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur, skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 864 kJ / 443 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 64 g |
| - varav sockerarter | 5 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 7,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

