Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fiberhaltig/Fiberkälla
Tillverkningsland
Litauen
Allergener
Havre, Råg, Vete
Ingredienser
Majs 73 % (EU), popcorn (majskorn) 25 % (EU och icke-EU), salt, vegetabilisk olja (ryps eller raps i varierande proportion).
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
EAN
6420400009221
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt i rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 542 kJ / 365 kcal |
| Fett | 4,9 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 68 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 9,7 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 5,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


