Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Linkosuo Råg Sport Sour cream & Onion 50g
Alla Linkosuo produkterUngefär1,65 €
Vertailuhinta 33,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Naturlig energi och protein som håller dig i gång varje dag. Små rågkakor är ett gott mellanmål för hobbyn, bilresan, skolan och jobbet. Prova dem i…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
FULKORNSRÅGMJÖL (68 %), VETEMJÖL, kryddblandning [VASSLEPULVER (MJÖLK), socker, lök, LAKTOS, MJÖLKPULVER, jästextrakt, surhetsreglerande medel (mjölksyra), vitlök, persilja, aromer], vegetabilisk olja (ryps eller raps), vatten, VETEPROTEIN, ärtprotein, salt, jäst.
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400008170
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 572 kJ / 374 kcal |
| Fett | 8,3 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 56 g |
| - varav sockerarter | 5,9 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,80 g |
| Fiber | 14 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 3,6 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

