Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fiberrik 13 %. Innehåller 83 % fullkornsråg av spannmåls råvaror. Bara naturliga aromer Förpackat i en skyddande atmosfär.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Laktos, Råg, Vete
Ingredienser
FULLKORNSRÅGMJÖL 66 %, VETEMJÖL, kryddblandning [LAKTOS, dextrose, lök, OSTPULVER, MJÖLKPULVER, persilja, naturliga aromer, surhetsreglerande medel (citronsyra, mjölksyra), vitlök, jästextrakt, kryddextrakt (gurkumeja, paprika)], vegetabilisk olja (ryps eller raps i varierande proportion), vatten, salt, jäst.
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400000372
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Store at room temperature, protected from sunlight.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 569 kJ / 373 kcal |
| Fett | 8,1 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 59 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 9,4 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 13 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1,3 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

