Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Du kan njuta av de okryddade rågcrisps med din favoritfyllning eller som minihamburgare! Historien om Linkosuo rågcirsps började när våra…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
FULLKORNSRÅGMJÖL 78 %, VETEMJÖL, vatten, salt, jäst. Kan innehålla spår av mjölk.
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400000341
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur, skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 431 kJ / 339 kcal |
| Fett | 2,1 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 63 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 14 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

