Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Rågcrisps med vitlök för finsmakare! Njut med din favoritfyllning eller direkt ur påsen. När du har haft en crisp kan du inte sluta - de är helt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
FULLKORNSRÅGMJÖL 66 %, VETEMJÖL, kryddblandning [dextros, kryddor (lök, vitlök, persilja, vitpeppar), jästextrakt, surhetsreglerande medel (citronsyra)], vegetabilisk olja (ryps eller raps i varierande proportion), vatten, salt, jäst, naturlig arom. Kan innehålla spår av mjölk.
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400000358
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur, skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 564 kJ / 372 kcal |
| Fett | 7,9 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 59 g |
| - varav sockerarter | 4,1 g |
| Protein | 9,5 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 13 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

