Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Råg 100 % av spannmålsbaserade råvaror. Bakad i Finland. Fiberrik. Inget tillsatt socker.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
RÅG (FULLKORNSMJÖL, SKRÄD MJÖL, KLI) 90 %, vatten, salt, jäst, kummin. Kan innehålla spår av vete och mjölk.
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400008514
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rums temperatur, skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 391 kJ / 330 kcal |
| Fett | 2,4 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 59 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 9,6 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 17 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


