Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Laktosfri
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL 60 % (Finland), vatten, HAVREFLINGOR 6 %, vegetabilisk olja (ryps och raps i variarande proportioner), VETEGLUTEN, salt, vitlök 1 %, jäst, dextros, konserveringsmedel E282, lök, persilja, naturlig arom, mjölbehandlingsmedel E300, emulgeringsmedel E481.
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
Tillverkare
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400007050
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 146 kJ / 271 kcal |
| Fett | 3,9 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 9,3 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 3,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

