Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Samma recept då och nu! Rågbrödet är en av Linkosuos klassiska produkter. Endast ett fåtal mästare har kunskapen att tillverka mjuka Varrasleipä. Den…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
FULLKORNSRÅGMJÖL (91 %), vatten, salt, jäst, kummin.
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400001010
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur, skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 439 kJ / 342 kcal |
| Fett | 2,3 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 61 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 9,7 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 19 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


