Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Linkosuo Saaristolais Torkat rågbröd 480g
Alla Linkosuo produkterUngefär4,87 €
Vertailuhinta 10,15 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Torkat rågbrödmed malt tar dig till skärgården! Endast ett fåtal mästare har kunskapen att skapa en mör Varrasleipä. Den naturliga smaken,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Råg, Vete
Ingredienser
FULLKORNSRÅGMJÖL (63 %) Finland, VETEMJÖL, vatten, sirap, RÅG- och KORNMALT, potatisstärkelse, socker, salt, jäst, VETEGLUTEN mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra)
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400001195
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstempertur, skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 572 kJ / 372 kcal |
| Fett | 2 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 72 g |
| - varav sockerarter | 7,9 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 13 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


