Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fiberrik
Tillverkningsland
Litauen
Allergener
Havre, Råg, Vete
Ingredienser
HAVREFLINGOR 50 % (Finland), potatisflingor, rismjöl, potatisstärkelse, majsmjöl, majsstärkelse, sötpotatismjöl, salt, vegetabilisk olja (ryps eller raps i varierande proportion).
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400009207
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 635 kJ / 387 kcal |
| Fett | 5,5 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 72 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 6,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


