Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kampanja
Linkosuo rågpuff spannmålskaka 150 g
Alla Linkosuo produkterUngefärKampanjahinta 1,49 €
Alin hinta kampanjaa edeltävän 30 päivän ajalta 2,18 €
Vertailuhinta 9,93 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fiberrik
Tillverkningsland
Litauen
Allergener
Havre, Råg, Vete
Ingredienser
HAVREFLINGOR 50 % (Finland), RÅGMJÖL 49 % (Finland), salt, vegetabilisk olja (ryps eller raps i varierande proportion).
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400009214
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 551 kJ / 368 kcal |
| Fett | 4,5 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 66 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 11 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


