Laddar

LOHILO Chocolate Brownie proteinglass 350ml
Alla Lohilo produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Chokladproteinglass med brownie och chokladsås, laktosfri. Lohilos proteinglass passar utmärkt som mellanmål eller delikatess. Mindre socker och…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
SkumMJÖLK, sötningsmedel (maltitol, erytritol, xylitol, sukralos), vassleproteinkoncentrat (MJÖLK), polydextros, kakaopulver (5 %), grädde (MJÖLK), VETEmjöl, kokosolja, druvsocker, laktosfritt smör (MJÖLK), löslig majsfiber, maltodextrin, dextrin, emulgeringsmedel (veg. mono- och diglycerider av fettsyror), stabiliseringsmedel (frukt- och guarkärnmjöl), enzym (laktas), salt, naturlig arom, vaniljpulver, förtjockningsmedel (pektin).
Kontaktuppgifter
Lohilo Foods ABNylandavägen 2, 35250 Växjöinfo@lohilo.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara fryst -18 °C eller kallare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 603 kJ / 145 kcal |
| Fett | 6,3 g |
| - varav mättat fett | 3,8 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 4,1 g |
| - varav polyoler | 8,5 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,44 g |
| Fiber | 6,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

