Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Proteinglass med vaniljsmak, småbrödsdeg och chokladsås, laktosfri. Lohilos proteinglass passar utmärkt som mellanmål eller delikatess. Mindre…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
SkumMJÖLK, sötningsmedel (erytritol, maltitol, xylitol, sukralos), vassleproteinkoncentrat (MJÖLK), polydextros, grädde (MJÖLK), VETEmjöl, druvsocker, laktosfritt smör (SMÖR), kokosolja, löslig majsfiber, maltodextrin, fettreducerat kakaopulver, dextrin, emulgeringsmedel (veg. mono- och diglycerider av fettsyror), stabiliseringsmedel (frukt- och guarkärnmjöl), enzym (laktas), salt, naturlig arom, vaniljpulver, förtjockningsmedel (pektin). Innehålla spår av ägg, jordnötter och nötter.
Kontaktuppgifter
Lohilo Foods ABNylandavägen 2, 35250 Växjöinfo@lohilo.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara fryst -18 °C eller kallare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 694 kJ / 166 kcal |
| Fett | 6,1 g |
| - varav mättat fett | 4,8 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 6,8 g |
| - varav polyoler | 4,9 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,12 g |
| Fiber | 6,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

