Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Proteinglass med vaniljsmak med blandade frasiga karamellbitar och läckert chokladöverdrag, låg laktos. Lohilos proteinglass passar utmärkt som…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Laktos
Ingredienser
SkumMJÖLK, sötningsmedel (erytritol, maltitol, xylitol), vassleproteinkoncentrat (MJÖLK), grädde (MJÖLK), polydextros, socker, kakaosmör, kollagen (bovint), kakaomassa, helMJÖLKspulver, invertsockersirap, smör (MJÖLK), kokosolja, emulgeringsmedel (veg. mono- och diglycerider av fettsyror, lecitin), stabiliseringsmedel (frukt- och guarkärnmjöl), glukossirap, fettreducerat kakaopulver, enzym (laktas), salt, aromer, vaniljpulver, ytbehandlingsmedel (akaciagummi). Kan innehålla spår av jordnötter och nötter.
Kontaktuppgifter
Lohilo Foods ABNylandavägen 2, 35250 Växjöinfo@lohilo.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara fryst -18 °C eller kallare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 808 kJ / 194 kcal |
| Fett | 9,4 g |
| - varav mättat fett | 6,8 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 5,2 g |
| - varav polyoler | 5,6 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 5,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |

