Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En underbar blandning av vanilj- och chokladglass med blandade kexsmulor, laktosfri. Lohilos proteinglass passar utmärkt som mellanmål eller…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
SkumMJÖLK, sötningsmedel (maltitol, erytritol, xylitol, sukralos), vassleproteinkoncentrat (MJÖLK), polydextros, grädde (MJÖLK), VETEmjöl, fettreducerat kakaopulver, kokosolja, druvsocker, löslig majsfiber, maltodextrin, kakaopulver, emulgeringsmedel (veg. mono- och diglycerider av fettsyror), stabiliseringsmedel (frukt-och guarkärnmjöl), enzym (laktas), salt, vaniljpulver, naturliga aromer, förtjockningsmedel (pektin), bakpulver (natriumbikarbonat). Laktos <0, 01 g/100 g. Kan innehålla spår av jordnötter och nötter.
Kontaktuppgifter
Lohilo Foods ABNylandavägen 2, 35250 Växjöinfo@lohilo.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara fryst -18 °C eller kallare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 605 kJ / 145 kcal |
| Fett | 5,7 g |
| - varav mättat fett | 4,8 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 7,8 g |
| - varav polyoler | 9,2 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 6,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

