Laddar

LOHILO Pistachio Chocolate proteinglass 350ml
Alla Lohilo produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pistageproteinglass med chokladsås och kakbitar, laktosfri. Proteinglass passar utmärkt som mellanmål eller delikatess. Mindre socker och mera…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Pistagenöt, Vete
Ingredienser
SkumMJÖLK, sötningsmedel (maltitol, erytritol, xylitol, sukralos), vassleproteinkoncentrat (MJÖLK), fyllnadsmedel (polydextros), PISTAGEpasta (5 %), VETEmjöl, grädde (MJÖLK), kokosolja, fettreducerat kakaopulver (1, 4 %), maltodextrin, emulgeringsmedel (veg. mono- och diglycerider av fettsyror), stabiliseringsmedel (frukt- och guarkärnmjöl), aromer, enzym (laktas), salt, färgämnen (klorofyllinkopparkomplex, kurkumin), förtjockningsmedel (pektin), bakpulver (natriumvätekarbonat). Kan innehålla spår av jordnötter och andra nötter.
Kontaktuppgifter
Lohilo Foods AB
Nylandavägen 2, 35250 Växjö
www.alvestaglass.se
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara fryst -18 °C eller kallare.
Bruksanvisning
Sortering, Burk: pappersförpackning, Tejp: plast.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 761 kJ / 182 kcal |
| Fett | 6,8 g |
| - varav mättat fett | 3,7 g |
| Kolhydrat | 20 g |
| - varav sockerarter | 4,2 g |
| - varav polyoler | 10 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,20 g |
| Fiber | 5,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

