Laddar

LOHILO Salted Caramel Almond proteinglass 90ml
Alla Lohilo produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaniljproteinglass med salt kolasås, doppad i mjölkchoklad och mandlar. Lohilos proteinglass passar utmärkt som mellanmål eller delikatess. Mindre…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Mandlar, Vete
Ingredienser
SkumMJÖLK, sötningsmedel (maltitol, erytritol, xylitol, sukralos), kakaosmör, MANDLAR, vasslemyseproteinkoncentrat (MJÖLK), skumMJÖLKSpulver, grädde (MJÖLK), polydextros, kakaomassa, maltodextrin, smörolja, söt grädde (MJÖLK), kokosolja, emulgeringsmedel (rapslecitin, polyglycerolpolyricinoleat, veg. mono- och diglycerider av fettsyror), stabiliseringsmedel (frukt- och guarkärnmjöl), arom, enzym (laktas), salt, vaniljpulver, bränd sockersirap, förtjockningsmedel (pektin). KAN INNEHÅLLA SPÅR AV JORDNÖTTER, ANDRA NÖTTER, SOJA, OCH GLUTEN.
Kontaktuppgifter
Lohilo Foods ABNylandavägen 2, 35250 Växjöinfo@lohilo.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Fryst -18°C eller kallare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 194 kJ / 288 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 5,7 g |
| - varav polyoler | 16 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,20 g |
| Fiber | 4,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


