Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fyllig karamellproteinglass med salt kinuskisås, laktosfri. Lohilos proteinglass passar utmärkt som mellanmål eller delikatess. Mindre socker och…
Tillverkningsland
Litauen
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt
Ingredienser
SkumMJÖLK, sötningsmedel (erytritol, maltitol, xylitol, sukralos), vassleproteinkoncentrat (MJÖLK), grädde (MJÖLK), polydextros, maltodextrin, laktosfri sötgrädde (MJÖLK), druvsocker, kokosolja, emulgeringsmedel (veg. mono- och diglycerider av fettsyror), stabiliseringsmedel (frukt- och guarkärnmjöl), bränd sockersirap, aromer, enzym (laktas), salt, förtjockiningsmedel (pektin). Kan innehålla spår av jordnötter och nötter.
Kontaktuppgifter
Lohilo Foods ABNylandavägen 2, 35250 Växjöinfo@lohilo.com
EAN
7398818389992
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara fryst -18 °C eller kallare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 621 kJ / 149 kcal |
| Fett | 5,6 g |
| - varav mättat fett | 4,8 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 8,4 g |
| - varav polyoler | 8 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,22 g |
| Fiber | 5,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

