Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Lakritsproteinglass med lakritssås, laktosfri. Lohilos proteinglass passar utmärkt som mellanmål eller delikatess. Mindre socker och mera protein,…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt
Ingredienser
SkumMJÖLK, sötningsmedel (erytritol, maltitoler, xylitol, sukralos), vassleproteinkoncentrat (MJÖLK), grädde (MJÖLK), fyllnadsmedel (polydextros), skumMJÖLKspulver, maltodextrin, druvsocker, kokosolja, färgämne (vegetabiliskt kol), ammoniumklorid (salmiak), emulgeringsmedel (veg. mono- och diglycerider av fettsyror), stabiliseringsmedel (frukt- och guarkärnmjöl), lakritsextrakt (0, 3 %), enzym (laktas), risstärkelse, geleringsmedel (karragenan), aromer, salt. Kan innehålla spår av jordnötter och nötter.
Kontaktuppgifter
Lohilo Foods ABNylandavägen 2, 35250 Växjöinfo@lohilo.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Fryst -18 °C eller kallare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 635 kJ / 152 kcal |
| Fett | 4,1 g |
| - varav mättat fett | 3,6 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 8,3 g |
| - varav polyoler | 7,8 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,06 g |
| Fiber | 5,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

