Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Äkta från år 1906. Den äkta Malax Limpan bakas ännu idag helt enligt det traditionella receptet, och fortvarande utan konserverings- och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
FullkornsRÅGmjöl, vatten, sirap, VETEmjöl, jäst, joderat salt (1, 1 %).
Kontaktuppgifter
Maalahden Limppu Oy - Malax Limpan Ab
Kiitokaari 5, 65380 Vaasa Finland
+358 (0) 6 3577100, https://www.maalahdenlimppu.fi, info@maalahdenlimppu.fi
Tillverkare
Maalahden Limppu Oy - Malax Limpan Ab
Kiitokaari 5, 65380 Vaasa Finland
+358 (0) 6 3577100, https://www.maalahdenlimppu.fi, info@maalahdenlimppu.fi
EAN
6416120000600
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur, skyddad från solljus, förvarad i egen förpackning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 120 kJ / 270 kcal |
| Fett | 1,8 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 53,5 g |
| - varav sockerarter | 12,6 g |
| Protein | 8,1 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 6,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
