Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Mad Croc 250ml Sugar Free Dryck
Alla Mad Croc produkterUngefär1,25 €
Vertailuhinta 4,40 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Information
Information
VARNING: Rekommenderas icke för barn, gravida, ammande eller koffeinkänsliga personer. Rekommenderat dagligt intag: högst 5 burkar. Hög koffeinhalt…
Tillverkningsland
Nederländerna
Ingredienser
vatten, citronsyra E330, koldioxid, natriumcitrat E331, taurin (400mg/100ml), glukuronolakton, sötningsmedel: E955 sukralos, acesulfam-K E950, koffein (32mg/100ml), inositol, färger: E150c, E101, vitaminer: Niacin B3, Pantotensyra B5, B6, B12.
Kontaktuppgifter
Ultra Premium Brands Ltd
LU4 8EF Luton, Englanti/England/UK
EAN
5060088500217
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 16 kJ / 3,8 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 0,1 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,01 g |
| Natrium | 0,1 g |
| Niacin | 7,2 mg |
| Pantotensyra | 2 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin B6 | 0,8 mg |

