Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Maitokolmio Ranch-sås tomato & chili 200g
Alla Maitokolmio produkterUngefär1,79 €
Vertailuhinta 8,95 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Maitokolmio Ranch-sås tomato & chili 200g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Senap
Ingredienser
KärnMJÖLK, majonees (rybsolja, vatten, majonnäsblandning, [ÄGG pulver, socker, salt, förtjockningsmedel (guargummi, xantangummi), konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat)], vinäger, socker, havssalt, SENAPSpulver), tomatpuré, socker, vitlök, chili, persilja, jalapeno, havssalt, lökpulver, svartpeppar, citrusfiber, paprika, dill, syrnigskultur.
Kontaktuppgifter
Osuuskunta MaitokolmioSievintie 9, 69300 Toholampi068816200, osuuskunta@maitokolmio.fi, https://www.maitokolmio.fi
EAN
6417777072125
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6°C.
Bruksanvisning
Färdig att avnjutas som sådan.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 980 kJ / 234 kcal |
| Fett | 21,7 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 7,4 g |
| - varav sockerarter | 6,3 g |
| Protein | 2,7 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Maito-osasto Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


